تبلیغات
این ستاره ها هستند که می برند

اگر از علاقه مندان به بازی های کامپیوتری هستید، حتما نام Sonic و یارانش را شنیده اید. جوجه تیغی آبی رنگ و دوست داشتنی ای که با سرعت سرسام آورش توانست به یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیای بازی های کامپیوتری و کمپانی Sega تبدیل شود. شاید در نسل حاضر نمایش خوبی را از سری بازی های Sonic شاهد نبودیم، اما آخرین عنوانی که Sonic در آن حضور دارد با حال و هوای بسیار تازه اش توانست دوباره نام این موجود آبی رنگ را بر سر زبان ها بیندازد. بازی Sonic & Sega All-Stars Racing یک عنوان مسابقه ای-رانندگی بسیار زیبا محسوب می شود که روند بسیار شاد و هیجان انگیزی دارد.
 
گرافیک

با توجه به سبک فانتزی این بازی، نباید از آن انتظار یک گرافیک خیره کننده در سطح بازی های رانندگی مطرح را داشت. محیط های بازی بسیار زیبا و شاد طراحی شده اند. بازی از رنگ بندی بسیار خوبی بهره می برد و همین مسئله باعث شاد شدن فضای بازی شده است. تمام مسیرهای بازی که در آن دیده می شوند، بسیار خوب و بدون مشکل دیده می شوند. در بازی تمام شخصیت های محبوب کمپانی Sega مانند: Billy Hatcher ،Ryu Hazuki و Alex Kidd شخصیت های دیگری دیده می شوند که همه آن ها به خوبی طراحی شده اند. لازم به ذکر است که در نسخه Xbox 360 این بازی شخصیت های Banjo و Kazooie هم قرار دارند. در کنار این مسائل بازی از بافت های باکیفیتی برخوردار است و کاملا مشخص است که تیم سازنده در این قسمت کم کاری از خود نشان نداده است. نورپردازی بسیار خوبی در بازی دیده می شود و همین مسئله به زیباتر نشان دادن بازی کمک زیادی کرده است. کلا بازی در قسمت گرافیک بسیار خوب است و با توجه به اینکه هدف این بازی نشان دادن یک گرافیک خیره کننده نبوده است، نمی توان ایراد چندانی بر آن گرفت.
 
موسیقی/صداگذاری

موسیقی ای که در بازی شنیده می شود بسیار زیبا و هیجان آور است و به خوبی با ریتم بازی هماهنگ است و با توجه به شخصیتی که انتخاب کرده اید، تغییر می کند. این عمل که در نوع خود یک ابتکار هم محسوب می شود، حس بسیار خوبی را به بازیکنان منتقل می کند و بیشتر خاطرات گذشته را زنده می کند. افکت های صوتی به کار رفته در بازی هم بسیار جالب است و ارتباط خوبی با محیط فانتزی بازی برقرار کرده است.

گیم پلی

گیم پلی یکی از بخش های بسیار جذاب این بازی است. اگر تا کنون بازی هایی مانند Konami Krazy Racers ،Mario Kart و Crash Team Racing را انجام داده باشید، قطعا با سبک و روند این بازی هم کاملا آشنا هستید. بازی شامل یک سری مسابقات بسیار جالب به همراه شخصیت هایی است که همواره در عنوان های شرکت Sega دیده می شوند. در مسیری که در آن مسابقه انجام می شود، جعبه ها و امکانات مختلفی قرار گرفته است که با به دست آوردن آن ها می توانید در طول بازی از این امکانات استفاده کنید. همچنین تمام شخصیت های موجود در بازی از یک قابلیت خاص به نام All Star-Move بهره می برند که در طول بازی می توانند در شرایط مختلف از آن ها استفاده کنند. به طور مثال شخصیت Sonic با استفاده از این قدرت به Super Sonic تبدیل می شود. همچنین حالت های مختلفی مانند: Racing ،Off-Road ،Bike و  Hovercraft در بازی قرار گرفته اند که روند بازی را از یکنواختی خارج می کند. از دیگر بخش هایی که در بازی قرار گرفته اند، قسمت بازی چند نفره است. این قسمت هم به صورت آفلاین و آنلاین در بازی قرار گرفته است. در قسمت آفلاین صفحه به دو قسمت (Split-Screen) تقسیم می شود که در آن دو تا چهار بازیکن می توانند به صورت همزمان مسابقه بدهند. در قسمت آنلاین هم همین شرایط فراهم شده است و بازیکنان می توانند در حالت های مختلف با یکدیگر مسابقه بدهند. بخش چند نفره این بازی یک بخش بسیار هیجان آور است و قطعا بازی کردن در این قسمت بازیکنان را بسیار هیجان زده خواهد کرد.

نتیجه گیری

بازی Sonic & Sega All-Stars Racing یک بازی سرگرم کننده است و هدفی به جز این کار هم ندارد. یک محیط بسیار شاد و فانتزی که از شخصیت های بسیار معروفی تشکیل شده است. این بازی می تواند برای مدت ها بازیکنان را سرگرم کند و به آن ها تجربه تازه ای از یک بازی کامپیوتری را انتقال بدهد. این بازی هم اکنون برای Xbox 360 و PS3 عرضه شده است.